Tanulmányok az emlékezetről, a családi szocializációról és a gyerekek kognitív fejlődéséről.
A mai napon érkezett meg a Boreczky Ágnes szerkesztette, Cigányokról - másképpen című, rendkívül izgalmas és aktuális témát boncolgató kiadvány. Íme egy kis ízelítő.
A kötetben szereplő tanulmányok szerzői a cigánysághoz kapcsolódó, eddig kevéssé kutatott kérdéseket vizsgálnak. Így többek között azt, hogy különböznek-e a cigány és a nem cigány családok, milyen változásokon mennek keresztül a helyi és a tágabb környezethez való alkalmazkodás során, milyen hagyományokat-szokásokat örökítenek át, másképpen látják-e a világot a cigány és a nem cigány gyerekek.
Az írások alapját három településen végzett szociológiai-antropológiai és pedagógiai kutatások képezik, melyek legfontosabb témái a kollektív emlékezet, a családi szocializáció és a gyerekek kognitív fejlődése.
A kötet a szerzők szándéka szerint azoknak a könyveknek a sorába illeszkedik, amelyek arra törekszenek, hogy finomítsák a cigányokról szóló diskurzust, élesítsék a róluk alkotott durva és homályos képet, és eloszlassák az újra és újra felbukkanó hiedelmeket.
Megjelent: 2009. október
Ár: 2790.-
20% kedvezmény a mintaboltban, Borisznál:
V. Bp., Károlyi Mihály u. 16. (Petőfi Irodalmi Múzeum)